Zdravotnické služby

Služby

Je pravdou, že zdravotnictví je poslední dobou celkem omílané téma. Především se řeší, zda mají zdravotní pracovníci – nejvíce zdravotní sestry – dostatečné finanční ohodnocení. Jedni tvrdí, že ano, druzí zase, že ne. Myslím si, že pravdou je, že sestry v nemocnicích, které patří státu by větší plat jistě uvítali. Pokud znáte nějakou zdravotní sestru, která pracuje na standartním oddělení v nemocnici, tak určitě zjistíte, že poměr mezi výdělkem a počtem odpracovaných hodin je nepřiměřený.

zdravotní sestry

Zamyslete se nad tím. Z mých vlastních zkušeností mohu říct, že většina zdravotnického personálu stráví měsíčně v nemocnici více než 200 hodin (jakkoliv odpracovaných – noční, denní, svátky, víkendy).

Lidé by si měli uvědomit, že i lidé pracující v nemocnici jsou jen a pouze lidé a že nejsou schopni tuto fyzickou a psychickou zátěž zvládat delší dobu. Ovšem také velmi závisí na povaze a odhodlání personálu, jak k jejich zaměstnání vůbec přistupují. Nalijme si čistého vína. V nemocničním prostředí nemůže pracovat každý.

Mohou nám vůbec nemocnice nabídnout plnou zdravotní péči s nedostatkem zdravotnického personálu? Vzhledem k tomu, že i to málo lidí, co v nemocnicích dělá dostává nedostatečný plat, tak si myslím že málokde dokáží sestry zajistit péči, za kterou celý život musíme platit.
chirurgický zákrok

A jak jsou na tom soukromé nemocnice? Tam je to s platy mnohem lepší. Dokážu si přestavit, že kdyby byl plat sester ve státní nemocnici stejný jako v soukromé, možná by čím dál tím víc sester neodcházelo do zahraničí nebo by nezačínali pracovat mimo obor.

Bohužel ale – opět z mých vlastních zkušeností – v soukromých nemocnicích jsem se vždy cítila tak, že tam už tuto práci sestry dělají jen pro peníze. Ano, vždy se najde nějaká vyjímka, bohužel, asi jsem na ní nepřišla.

Můj názor je takový, že státní nemocnice, kde pracují sestry téměř za minimální mzdu, jsou vlastně mnohem kvalitnější než kdejaká soukromá nemocnice. Dle mého je to tím, že personál, který za ty peníze zůstane pracovat v nemocnici, má prostě tu práci rád a vidí v ní smysl. I přesto, že je nedostatek zaměstnanců, tak se k lidem dokáží chovat slušně, s úctou a zajistit nejlepší možnou péči.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup