Malý byt? Není problém!

Byt

Právě jste se nastěhovali do malého (až téměř hobitího) bytu a přemýšlíte, kam dáte všechny své věci a jak všechen prostor efektivně využít? Dnes vám přinášíme efektivní rady a tipy jak takto malý prostor „nafouknout“.
obývací pokoj
Úložný nábytek
Chybí vám prostor, kam si například uskladnit zimní boty či deskové hry? V dnešní době toto již není problémem. Existuje velké množství nábytku, které v sobě ukrývá nějaký úložný prostor. Nejtypičtější jsou sedačky, ale efektivně využijete například i poličku pod konferenčním stolkem.
Rozkládací nábytek
Mnoho místa ušetříte i díky rozkládacímu nábytku. Zde vévodí například vyklápěcí postele, nebo rozkládací stoly. Tyto kusy nábytku bývají často dražší než ty „obyčejné“, ale určitě neprohloupíte, pokud si připlatíte. Věřte, že se to opravdu vyplatí.
Kouzlete s barvami
Je všeobecně známo, že bílá (a další světlé barvy), prostor opticky zvětšují. Tudíž uděláte dobře, vyhnete-li se tmavým odstínům. Světlé barvy budou navíc působit elegantně. Budete-li je spolu kombinovat, efekt bude o to větší.
Využijte všechen prostor
V malých bytech je jedno zásadní pravidlo – využít každý prostor. Nenechávejte proto volné zdi. Nejlepší variantou bude, objednáte-li si veškerý nábytek na zakázku a necháte si jej vyrobit až přímo ke stropu. Ačkoliv se to nezdá, získáte mnoho prostoru pro uložení věcí navíc.
bílá kuchyňská linka
Sviťte
Máte-li doma úzké chodby (nebo místnosti) a ke všemu bez oken, určitě je zapotřebí mít prostor kvalitně a hodně osvětlen. Alespoň tímto způsobem opticky zvětšíte prostor.
Nemáte peníze?
Pokud nemáte mnoho finančních prostředků, nezoufejte. Zcela bez financí to sice nepůjde, ale krásný efekt se dá udělat i během nízkonákladové rekonstrukce. Vždy můžete prostor znovu vymalovat nebo vytapetovat. Máte škaredou podlahu? Položte na ni alespoň nové linoleum. Sedačky můžete hravě vylepšit díky novým potahům. Oprýskané kachličky v koupelně můžete přelepit speciálními „tapetami“ na kachličky.