Zdraví doma v bio kvalitě

Služby

Každý, komu záleží https://www.kraj-lbc.cz/Mym-konickem-byla-vzdycky-prace-rika-103leta-seniorka-n405216.htm na svém zdraví, se stará o dostatečný přísun vitamínů a mnohých dalších prospěšných látek, jako jsou minerály, vláknina či například bílkoviny. Ne vždy ale seženeme to, co je pro nás zrovna potřeba. Naštěstí dnes již není problém, koupit si semínka na klíčení, díky nimž si můžeme kdykoli doma vypěstovat to, co zrovna potřebujeme.detail slunečnice
Semínka na klíčení neboli microgreens je označení pro domácí produkci zdravých klíčků. Z těchto semínek se potom vyberou vhodná semínka na klíčky, z nichž si doma za krátkou dobu vypěstujeme klíčky v bio kvalitě.
Takto se dá pěstovat nespočetné množství druhů, jmenujme alespoň zlomek z nich: klíčky brokolice, červené zelí, čínská směs, čočka, fazole adzuki, mungo, bílá hořčice, mladý ječmen, pískavice, pšenice, rukola, ředkev, ředkvička, řeřicha, slunečnice, sója, vojtěška, cizrna a další. Všechny tyto produkty spojuje velký obsah vitamínů, enzymů, minerálů, stopových prvků a také skvělá chuť vhodná do teplé i studené kuchyně. Lze je použít pro přípravu polévek, těstovin, salátů, pomazánek, na ozdobu pokrmů nebo si je prostě vychutnat jen tak na pečivu.
Pokud jste navíc příznivci bio stylu, kdy si jindy být zcela jistý dodržením postupu, než vlastní produkcí? Pokud si navíc pěstujeme vlastní rostlinky, můžeme si vybrat, kdy se nám zrovna hodí si tyto plodiny vypěstovat. Není k tomu ani potřeba velkého prostoru, vystačíme si klidně s okenním parapetem. Další výhodou této produkce je také nenáročnost, co se počtu nástrojů týká. Vystačíme si s běžnými miskami či sklenicemi, nepotřebujeme tedy speciální truhlíky či jiné nádoby a dokonce ani substrát.sazeničky rukoly
Pěstování se může stát koníčkem, kdy budete s napětím sledovat, jak se jednotlivá semínka probouzejí k životu a začínají se na nich objevovat klíčky. Klíčení se podporuje namáčením semínek ve vodě po několik hodin v závislosti na druhu. Výsledkem jsou nutričně bohaté klíčky, které poslouží jako zdroj zdraví a skvělé chuti.