Vysoké ceny

Ekonomika

Zajímáte se o ekonomiku? Já ano. A o ekonomiku jsem se začala zajímat asi před pěti lety, když jsem vystudoval střední ekonomickou školu. Ekonomika mě zajímavá už dávno, ale ne na takovéto úrovni, že bych s ní dokázala taky někdy diskutovat. Zajímá mě, jak je na tom naše republika a taky jak je na tom třeba například naše rodina a další rodiny. Protože jsem si řekla, že není přeci možné, aby tato dnešní inflace byla tak hrozná. Musím říct, že jsem byla opravdu zhrozena, když jsem viděla ty ceny v obchodech. Myslím si, že za naší špatnou ekonomiku může samozřejmě válka na Ukrajině. Moc mě to mrzí, ale je to tak. Nechápu ale, proč si s tím naše republika nedokáže nějak poradit. Vždyť máme novou vládu, tak ať si s tím snad poradí?

Zajímáte se o ekonomiku?

Myslím si, že ale kdyby to už uměli, tak to dávno udělají. Já si myslím, že oni si ani neví rady. A dnešní ekonomika je bohužel tak špatná, že vůbec nevidím lepší zítřky. Já osobně bych si přála, aby ekonomika byla třeba taková, jaká byla například před pěti lety. Sice samozřejmě, nebylo to taky nic extra, ale bylo to o mnoho lepší, než je dnes.

Ekonomika je složitá.

Dnešní inflace je smutná.  A ceny jsou astronomicky vysoko a taky když vidím ty ceny pohonných hmot, tak se mi chce brečet. Anebo třeba když vidím klasická bio vajíčka, tak se mi chce brečet taky. A jsem ráda, že mám vlastní slepice. Moje slepice asi moc dobře chápu ekonomiku, protože snáší jako o život Že ekonomika je hrozná, tak mi alespoň moje slepice udělají radost, že si každý den seberu alespoň deset pěkných čerstvých vajíček. Tady jde vidět, že se třeba domácí hospodářství kvůli špatné ekonomice zase vrátí zpět. Znám už mnoho lidí, kteří začali chovat slepice a kuřata na maso, že se jim to vyplatí více než kupovat všechno tohle v obchodě. Navíc když by to bylo domácí, tak jeto přeci samozřejmě i chutnější a lepší. No nemám pravdu?