Mobilní věk

Mobil

Pokud má člověk spoustu známých a rodinu, chce s nimi být v kontaktu. Právě k tomu slouží mobilní telefon. Samozřejmě, že nenahradí osobní setkání, ale i tak je to lepší než drátem do oka. Nakonec, videohovory jsou již v takové kvalitě, že není třeba se setkávat osobně. Nebo ne? 

Na tohle má každý svůj názor a my s ním nebudeme polemizovat. Je ovšem faktem, že kdo má někoho na druhé straně země, tak se jen těžkou mohou navštěvovat obden, jako ti, kteří jsou třeba z jednoho města. Takže použití videohovoru je zde docela na místě a svůj účel zcela jistě plní.  

detail mobilu

Nejde ovšem jen o tohle, mobil by sice měl sloužit především k hovorům, ale fakt je takový, že se některé výrobky soustředí zcela jinam. Na hovorech již prakticky není co vylepšit, tak se to děje na fotografickém příslušenství mobilu a tím ostatním.  

To je právě to, co zvedá cenu mobilů nahoru, totiž právě to příslušenství. Mobil musí umět dobře fotit, pokud možno na profesionální úrovni a pak teprve jej lidé kupují. A také musí utáhnout ty nejlepší a nejnovější hry, které jsou náročné na grafiku. Takže se výzkum žene hlavně tímto směrem a mobily se stávají čím dál lepšími. Sotva si fanoušek z tohoto oboru koupí tem nejnovější a nejlepší, už za pár dní je v obchodě ještě lepší a ještě kvalitnější, co se příslušenství týče. 

mobil

My, kteří ještě pamatujeme dvouřádkové černobílé displeje se jen a jen divíme, kam až ten pokrok může dojít. Už jsou vyvinuty a snad i v prodeji telefony, které se dají rozložit, a tak se dá získat dvojnásobná velikost displeje, zvíci velikosti displeje u tabletu.  

Nedávno jsem četl o dalších pokusech, kdy si displej rozložíte, nebo roztáhnete, takže může být ještě větší. Jo, to jsou novinky. Původní vynálezce telefonu by se jistě hodně divil, co se z toho drátového něčeho vyvinulo.  

Mobily budiž proto pochváleny, jsou-li používány s rozumem.