Jak zvládnout stěhování s vypůjčenou dodávkou

Nákupy

Potřebujete čas a prostor – dostatek času je zásadní podmínkou úspěšně zvládnuté akce. Pečlivě plánujte s dlouhým předstihem a poznamenávejte si každou drobnost, co vás napadne. Někdy mohou vhodně poradit i příbuzní a známí, co mají již podobnou zkušenost za sebou. Na samotné balení a organizační záležitosti včetně administrativních úkonů potřebujete alespoň tři týdny, s předstihem také objednávejte zapůjčení transportní dodávky v půjčovně dodávek v Praze Rent car service, nebo přívěsného vozíku, pokud máte za autem „kouli“, a jste si jisti, že vám vozík bude stačit.

transportní dodávka

Nepodceňujte parkování – v současné době se v některých městech rozmáhají zóny placeného parkování a zákazu stání, nebo dokonce zastavení. Jestliže se vás tento problém týká, zajistěte si včas volné parkovací místo na příslušném odboru dopravy městského úřadu či magistrátu. Většina lidí si ovšem neuvědomuje, že úřady mají ze zákona třicetidenní lhůtu na vyřízení vašeho požadavku, takže včasné jednání s předstihem opravdu nepodceňujte.

Zajistěte si potřebné pomůcky – mohou se vám hodit přepravní kurty, rudl a upevňovací pásy (toto mohou poskytnout i půjčovny dodávek), budete potřebovat dostatek balicího materiálu (krabice, bublinkové fólie, lepicí pásky s aplikátorem, lihové fixy).

krabice s věcmi

Nepřepínejte se – šetřete síly, budete je potřebovat i po ukončení stěhování na vybalování věcí a úklid. Snažte se zajistit spolehlivé pomocníky, transportní vozidlo můžete využít i pro odvoz nepotřebných předmětů na sběrný dvůr a poslouží i při vyklízení bytů po bývalých nájemnících.

Nezapomínejte na jídlo a nápoje – pitný režim je u fyzicky náročných akcí mnohdy zanedbávaný, zvláště tehdy, chcete-li vše stihnout co nejrychleji, a zbytečně pospícháte. Měli byste mít nachystaný dostatek iontových nápojů v podobě minerální vody (ideální je např. Magnézia s dostatkem hořčíku). Hodí se i dopředu připravená svačina, abyste nemuseli ztrácet čas odbíháním do obchodu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup