Chystáte se na výlet? Vyrazte do Čenkovic!

Služby

Čenkovice jsou malou vesničkou blízko Ústí nad Orlicí, která vás uchvátí svou malebnou krásou a přírodou, která ji obklopuje všude kolem. Má ideální umístění, jelikož v jejím dosahu je spousta turisticky atraktivních míst, například Dolní Morava, kde najdete proslulou stezku v oblacích.

Ale i v těsném okolí Čenkovic najdete spoustu míst, kde si můžete užít zábavu. Díky ideálnímu umístění jsou v Čenkovicích a okolí ideální podmínky pro zimní sporty. Není tak divu, že tato oblast je v zimě hojně vyhledávána milovníky zimních sportů.

lyžování

Nejčastěji zavítají do vyhlášeného Ski areálu Bukovka. Ten nabízí spoustu možností pro aktivní návštěvníky, a to jak v období zimy, tak v období léta. V létě si můžete užívat krásnou přírodu a pozorovat ji například ze sedla elektrokol, které si můžete v areálu zapůjčit. Můžete také vyrazit na turistickou procházku, v areálu si dát dobré jídlo a večer si užít hudební akci, které se v létě tady pořádají.

V zimě si přijdou na své jak všichni milovníci lyžování, tak milovníci snowboardingu. Najdete tu spoustu sjezdovek, na které se můžete nechat vyvést vleky či lanovkou. Nechybí ani snow park s různými skokánky, překážky a kopečky pro zkušené lyžaře, kteří si chtějí svoji jízdu ozvláštnit. Pro děti je připraven speciální kout, kde se bezpečně mohou věnovat svému začátečnickému lyžování v lyžařské školičce. Samozřejmostí je také půjčovna a servis lyží a dalšího příslušenství.

lyže

Hlad můžete poté zahnat v bufetových stáncích či restauraci, která nabízí široké spektrum jídla, od české kuchyně, přes slovenskou až po italskou.

Možnosti v Čenkovicích ubytování jsou poměrně rozsáhlé. Přímo ve Ski areálu se můžete nechat ubytovat v krásných apartmánech, kde budete mít centrum zábavy přímo na dlani. Z apartmánů máte výhled přímo na sjezdovky a lanovku. V okolí pak naleznete několik krásných penzionů, kde si můžete zamluvit své ubytování.