Nový mobil

Mobil

Vždycky jsem toužila po tom, abych měla všelijakou novinku. Třeba když se jednalo o televizi anebo počítač či mobilní telefon, vždycky jsem toužila po tom, že budu mít něco nového, co nemá jenom tak někdo. Jenomže jak všichni sami víme, tak kdejaká novinka stojí opravdu hodně peněz. Kolikrát tady jsem se taky dozvěděla, že když je něco o novinkách, tak potom třeba za rok a půl je to o padesát procent levnější. A to absolutně tohle nechápu. Vždyť je to určitě udělaná cena vysoká hlavně pro ty, kteří jsou takoví blázni jako já, že to musím ihned do týdne. Sice naštěstí mám nadstandardně ohodnocenou práci, takže mně se tohle vyplatí kupovat. Tedy ne, že by se mi to přímo vyplatilo, ale můžu si to dovolit kvůli tomu, že já na to prostě peníze mám, takže mi nikde nikdy nebudou chybět peníze. Taky ale moje máma mi říká, že jsem na tohle hodně náročná.

Na počítači vždy vybírám novinky mobilů.

A možná ani proto nemám přítele. Protože si vzpomínám, jak jsem si jednou koupila úplně nový mobilní telefon. Toužila jsem po tom, že budu mít tu novinku od mobilu. A stál mě skoro třicet pět tisíc. Když jsem tohle řekla své mámě, tak málem omdlela. Moje máma zastáváte názor, že někdo nemusí mít tak drahý mobilní telefon, aby se s tím mohlo ukazovat a machrovat.

Chci vždycky novinku.

Moje máma má samozřejmě pravdu, ale mě to prostě nedá. A možná že je to závislost? Anebo jak jste na tom vy? Taky potřebujete mít každou novinku, která je na našem trhu nebo je vám to jedno? Já vím, že třeba například můj otec, tak tomu třeba vůbec nezáleží, jestli něco nového nebo moderního. Kdyby bylo po něm, tak on by klidně nosil oblečení staré třeba i dvacet let. A prý dokud to slouží, tak to nosit bude. Myslím si, že tohle je taky extrém. A jak všichni víme, tak žádný extrém není úplně po chutí. Sama vím, že to taky tak je, ale i extrémně drahý mobil si nedokážu odpustit.