Budeme se bavit u stolních her, nebo si zapneme herní konzoli?!

Hry

Pojďme si zahrát takovou hru!
Každý den maminky vyhání od počítačových her, nebo PS – (playstation), či jiných podobných herních konzolí své ratolesti. Říkají ať jsi jdou hrát ven, ať u toho netráví tolik času nebo ať si zahrají společně nějakou stolní hru. Jak s rodinou, tak s kamarády. Také jako další variantu volí Knížky.
Dnes jsme ale v době, kde už děti nebaví tlačit dřevěné autíčko po podlaze, posouvat panáčky a dělat jako že se hýbou nebo házet kostkou a postupovat figurkami. Dneska se zapne PC – (Počítač), auta jezdí samy pomocí ovládání na klávesnici či jiném příslušenství, a to včetně nemalých bouraček. Dále existuje spousta akčních her, kde se opět panáček pohybuje sám pomocí příslušenství k počítači. Tato metoda se dětem zdá o mnohem zábavnější a taky nejspíš je.
hráč před pc
Musíme brát také na vědomí, že takové např.: Monopoly či dostihy hrané s rodinou mají také své kouzlo. Trávený čas se svými blízkými, sblížení a povídání si u dané hry je nenahraditelné. V pubertálním věku si tohle neuvědomujeme.
Přesto je perfektní zapnout si konzoli, uvelebit se v křesle či židli, pustit hru např.: Auta… zapojit volant a jezdit. Jak chceme, kam chceme a dělat všechny ty nemožné kousky co nám reálný svět zakazuje. To je ten perfektní zážitek pro dítě či mládež. Točit volantem jako táta s tím rozdílem, že ne jenom točit, ale i brousit zatáčky a vyhrávat závod za závodem. To je to pravé vzrušení.
Když omrzí hra ve formě aut, tak proč si nepustit hru takovou, kde se můžete stát za pár minut policistou, nebo naopak třeba padouchem. Chránit město před zlem, honit lupiče anebo loupit banky. To vše je na vás, jakou stranu si zvolíte, protože zde se fantazii meze nekladou.
Také je pravda, že čas strávený u PC běží snad tak desetkrát rychleji. Když vás něco baví a nepustí, absolutně ztrácíme pojem o čase.
mladík a virtuální realita
Možnosti ve hře jsou takřka neomezené, a proto vítězí nad stolními hry. Lidi láka to, co se v reálném světě nesmí, je to tzv.: lidský faktor.
Absolutně ze všeho na trhu vítězí hry ve formě VR – (Virtuální Reality). Zde jsou hry posunuty ještě o stupeň víše. Ne že jenom neposouváte autíčko po stole, neházíte kostkou po hrací desce ani nepotřebujete klávesnici. Zde si jen vyberete hru, nasadíte brýle a jste uvnitř dění. Od hraní golfu, tenisu, řízení rakety až po procházku hororovými místnosti, potkání se s duchy či zabíjení nemrtvých. A to zdaleka není všechno, co nám tento virtuální svět nabízí, a právě proto si tohle dobrodružství nechává málokdo ujít.
Ale je dobře, že mládež převážně sedí u počítačových her a nehraje si venku? Neměla by být kreativnější a zažít to správné herní dobrodružství mimo svou hrací konzoli? Posuďte sami.