Méně známé funkce v mobilu

Mobil

Když už věnujete spoustu času sociálním sítím anebo SMS zprávám, můžete sledovat, jak dlouho na mobilu trávíte čas a jak ho vlastně využíváte. V nastavení najdete tzv. čas strávený u obrazovky a ukáže se Vám kolik minut (nebo i hodin) jste strávili například na Instagramu, psaním zpráv, nebo kolik času jste něco kreativního vytvářeli.

Žena s telefonem

Podívejte se také na to, kolikrát za den se na telefon podíváte. Tím je myšleno to, kolikrát odemknete obrazovku. Možná si myslíte, že to neděláte tak často, ale zjištěné číslo Vás může i šokovat. Zkuste to trochu eliminovat, abyste počet kontrolování snížili.

Zajímavou funkcí je mód „Nerušit“. Máte tak přes den hlasitost telefonu zvýšenou, a nastavíte si, aby Vás například od večera od 19:00 do rána do 7:00 nikdo nerušil a neuslyšíte tak zvuky telefonu.
Bezdrátový signál

Další důležitou věcí je snížit záření modrého světla. Mobily totiž vyzařují modré světlo a díky tomu se pak spoustě lidem špatně usíná. V nastavení si opět nastavte časové rozmezí, kdy chcete, aby nepůsobilo modré světlo. Je nejlepší to dělat podle toho, kdy se stmívá a rozednívá. Avšak nebuďte zaskočeni, protože obrazovka bude opravdu zabarvená do žluta.

Pak můžete zkusit využít funkce, která zastaví po určité době hudbu. Je to nejlepší, pokud jste zvyklí usínat s puštěnou hudbou, ale nechcete, aby písničky běžely i poté, co usnete a vybíjel se Vám tak telefon.

Chytrou věcí, co rozhodně udělejte je, že si zapínejte úsporný režim. Když zrovna jste v práci, nebo ve škole, tak jednoduše mobil přepněte do tohoto módu a baterie Vám vydrží mnohem déle.
Chytrý telefon

Čas můžete ušetřit i tak, že pokud chcete třeba napsat SMS zprávu, tak ji lze namluvit. Mluvte k telefonu a ten bude automaticky psát to, co říkáte. Nejen že tím ušetříte čas, ale zároveň můžete takto diktovat text, pokud nemáte volné ruce či máte rukavice, se kterými nejde psát na displej.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup