Automobil, investovat do nového nebo udržovat starší model?

Auto

Pokrok v dnešním světě je k nezastavení. Každým dnem vědci přijdou, v každém odvětví, na něco nového. V technice se mění věci každou minutou, která uplyne. Ještě před třiceti lety, měli některá starší vozidla maximální rychlost 160 km/h a neměli ani autorádio, ale dnes? Dnes už některá auta dokáží jet maximální rychlostí, až 320km/h a v některých nemusíte používat řadicí páku, protože už je to automat. Dokonce vám dnešní auto i samo zaparkuje, aniž by, jste drželi volant. Pokrok je super, ale nevím, jestli není výhodnější mít doma starší auto, protože v mnoha věcech je pořád lepší.
Oprava auto
Například v tom, že když se Vám v autě něco pokazí, tak si to z větší částí, když jste šikovní, dokážete vyměnit i vy nebo nějaký Váš známý, doma v garáží. Tím, jak jsou dnešní auta plné elektroniky, tak když se Vám cokoliv stane s autem, tak už musíte zajet do servisu, kde se o Vašeho mazlíčka dobře postarají, ale musíte za tu službu zaplatit nemalé peníze.
 
Nové nebo staré?
Novější auta jsou poměrně dost drahé, když si ho koupíte a náhodou se Vám s ním něco stane, tak budete muset zaplatit nejen za servis Vašeho auta, ale také za náhradní díly, které jsou většinou originály a proto jsou dražší. Samozřejmě v tomhle ohledu záleží i na značce a modelu daného auta. Některé značky mají drahé vozy, ale díly mají levné. Tenhle aspekt je dosti rozhodující, když si chcete koupit nové auto. Proto při výběru auta se pořádně podívejte, jaký ceník daná značka má.
sportovní auto Ford Mustang
Stále je tu i další možnost a to je starší auto s více najetými kilometry. Není lepší si koupit levnější a starší auto a pouze si ho opravit, popřípadě dokoupit novější díly do auta? Spousta mladých lidí se v dnešní době raději zadluží v bance a koupí si moderní, automatické auto bez závad. Ale jsou tu i lidí, kteří si raději koupí starší auto, které už jezdí delší dobu. Hodně těchto lidí si koupí nabourané auto, jenom kvůli tomu, že má nejnižší cenu na trhu. Následně si ho opraví a jezdí s ním dalších 5 let. A co Vy? Koupili by jste si raději nové auto nebo zůstanete i staršího?