Aktivity s dětmi

Venku řádí zima a mráz a Vy tak nemůžete trávit odpoledne v parku na prolézačkách. Nemusíte ale zoufat, děti jsou úžasně tvořivé, a tak se Vám zajisté podaří zabavit je i u Vás v domácnosti. Chcete to trpělivost, abyste objevili činnosti, které Vaše dítě baví a které mu zároveň i pomáhají ve vývinu a posouvají ho tak dopředu. Zkuste nejrůznější omalovánky či vystřihovánky, ale vždy vybírejte jen takové aktivity, u kterých je riziko, že se Váš potomek zraní, co nejmenší. Děti často rádi objevují svět nás dospělých a je škoda jim v tom zabraňovat.
roztomilý sourozenci
Pokud máte plno práce v domácnosti, vymyslete takové alternativy, které může Váš miláček dělat s Vámi. Pořiďte svému dítěti malé náčiní na uklizení a můžete si tak vychovat budoucího pomocníka. Jednoduše pak můžete i obyčejné luxování pojmout jako zábavnou hru a Vaše dítě bude tak neustále s Vámi, a přitom se bude rozvíjet. Pokud máte naplánováno uvařit něco dobrého k snědku nebo třeba pečení, i tady Vám Vaše dítě může být nápomocné. Když se naučíte zadávat mu jednoduché úkoly formou hry, tak uvidíte, že se bude náramně bavit, protože si bude připadat jako Vy, tedy dospěle.
Vše to je o komunikaci, děti si od zhruba 3 let umí velmi přesně říci, co chtějí a nechtějí dělat. Vždy tedy mějte nějaký záložní plán, o kterém víte, že vždy funguje.
okaté batole
Sice v zimě nemůžete chodit tak často ven, ale neměli byste trávit ani všechen čas zavření. Je důležité jet někam, kde bude vzduch opravdu čistý a nebude řádit inverze. Udělejte si tedy s rodinou krásný výlet o víkendu někam do hor, kde se Vaše těla zaklimatizují a načerpají trochu síly z čisté přírody do dalších zimních měsíců. Také zimní radovánky Vašemu dítěti udělají zajisté radost. Takže neváhejte, pořiďte nějaké ty boby nebo sáňky a vyrazte do kopců. Hlavně vždy jednejte v zájmu dítěte na prvním místě a pokud se Vám jeví, že není ve své kůži, v žádném případě ho neposílejte do školy, ale travte s ním naopak co nejvíce času sami.