Prevence proti onemocnění

Stejně jako voda, která vám teče z kohoutku, tak i ta bazénová by měla být čistá. Na rozdíl od pitné vody na tu bazénovou dost často zapomínáme. To je však chyba. Koupání se ve špinavé vodě, kde jsou navíc rozmnožené různé řasy, není vůbec zdravé a může to mít celou řadu negativních zdravotních následků. Nejde jen o kožní potíže, ale často se mohou přidat i problémy se spojivkami, případně i žaludeční nevolnost. Voda v bazénu tak musí být pravidelně čištěna.
andamanské moře

Chemie pomáhá

Každý, kdo kdy, byť jen prošel kolem bazénu si jistě ihned vybaví mírně štiplavý zápach v nose. Za to může chlór. Jedná se o nejpoužívanější dezinfekci, které je vhodná jak do velkých bazénů na koupalištích, tak i do těch menších situovaných v zahradách. Chlór jako takový dokáže zlikvidovat jak různé druhy nebezpečných mikroskopických organismů, tak i řas, které negativním způsobem působí na lidskou pokožku. Ovšem i samotný chlór nemusí být pro kůži zrovna vhodný. A to hlavně pro lidi, kteří trpí nějakým druhem dermatologického onemocnění, kupříkladu lupenkou. I pro ty však existuje vhodná bazénová chemie, a to v podobě kyslíkových preparátů.
černočervené plavky
Samotná dezinfekce bohužel k dokonalé kvalitě vody nestačí. Je ještě nutné uvést její pH do přijatelných hodnot. Ty se pohybují mezi čísly 6,8 – 7,2. Dosáhnout toho není příliš složité, pokud tedy máte vhodné prostředky. Existují preparáty, které vodu v případě nutnost dostanou do správných hodnot. Ty zjistíte jednoduše. Prostě použijete základní tester, který vám ukáže, zdali je voda v normě nebo je příliš kyselá, respektive zásaditá. Pokud je vše v pořádku, nic řešit nemusíte. V případě naměření příliš vysoké kyselosti nebo zásaditosti prostě jen použijete adekvátní množství vhodného přípravku. Ten se dá stejně jako jiná bazénová chemie pořídit ve specializovaném obchodě. Tamtéž nakoupíte i testery.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup