Stěhování s profesionály v neobvyklou hodinu

Služby

Možná to znáte z vlastní zkušenosti, anebo jste to někdy někde pozorovali na ulici: Z domu se vynáší pohovka, chladnička, papírové krabice plné věcí a obvykle je to důvod k tomu, aby se kolemjdoucí alespoň na okamžik zastavili, a zaměřili pozornost právě do těchto míst, ačkoli mají v plánu jiné cíle. Pro stěhování v Praze 8 a kdekoli jinde je typické, že přitahuje pozornost okolí skoro jako magnet. Je to vždy svým způsobem určitá atrakce pro okolí, a pokud se v blízkosti objeví nějaký člověk ne zrovna dobrých morálních kvalit, může si v nestřeženém okamžiku přijít zdarma k nějaké cenné drobnosti.

večerní provoz na silnici

Pokud jste pouze pozorovatelé, sledujete akci z povzdálí, ale jestliže se tam připlete někdo známý, např. sousedé, s nimiž tito lidé moc dobře nevychází, může z toho vzejít i konfliktní situace.

Jistou možností, jak se těmto peripetiím vyhnout, je dohoda se stěhovací firmou, zda by nebylo možné stěhování přesunout na vhodnější hodinu. Některé firmy vám rády vyhoví a přizpůsobí se vašim požadavkům, nemusí jim vadit ani ryze noční stěhování, i když to není nutné. Někdy stačí jen posunout termín o pár hodin směrem vzad nebo vpřed, tedy konkrétně např. začít ve tři nebo ve čtyři hodiny ráno a odbýt si to nejhorší do páté či šesté hodiny, kdy se teprve lidé v okolí začínají probouzet.

medvídek v krabici

Druhou možností je stěhování pozdě večer, začátek dejme tomu ve 21 hodin a konec akce přibližně dvě hodiny po půlnoci. V obou těchto termínech mají klienti i stěhováci stále dostatek času na dospávání alespoň za šera, takže nejde o klasickou noční směnu, kdy vás odrovná celých osm nebo dvanáct hodin na nohou, a druhý den dospáváte skoro celé odpoledne.

Máte-li tedy neblahé zkušenosti s lidmi z vašeho okolí, a možná, že i právě kvůli nim opouštíte své bývalé bydliště, zkuste zauvažovat nad těmito neobvyklými časy a využít této situace k vašemu prospěchu.