Na mobilu dnes uděláme vše, nicméně na něm vzniká lehce závislost

Mobil

Mobil v dnešní době zaručeně patří do života každého z nás. Málokdy si dokážeme uvědomit, kolik vlastně trávíme na tomto zařízení času. Sem tam se stane, že zabrouzdáme a skutečně se podíváme, buď na nějakou aplikaci, nebo pokud to mobil sám nabízí, na to, jakou dobu jsme trávili za ten den se zapnutou obrazovkou. Schválně se klidně teď podívejte, u někoho to může být necelá hodina, avšak u některých se najde za ten opravdu několik hodin. Asi na to nemohu moc co říct, protože pohled na svůj mobil, kdy zjišťuji, že tam pár hodin je, mám často.

Závislost na mobilu

Nelze se ničemu možná divit, na našem mobilním zařízení skutečně nalezneme spoustu věcí, které nás dennodenně poutají. Nejen že samozřejmě můžeme na něm volat, jelikož kdysi byl telefon spíš jen na psaní a volání, sem tam se u někoho našla nějaká zajímavá hra, jako je například legendární hra s názvem „had“. Doba se posunuje a dnes už nejen že samozřejmě voláme a píšeme si zprávy, ale hrajeme na nich mnoho her, brouzdáme sociálními sítěmi, novinkami a nějakými „e-shopy“.

Závislost na sociálních sítích

Přes mobil toho dnes dokážete opravdu hodně, stačí pomalu jen být v pohodlí domova a netřeba nikam chodit. Samozřejmě to neplatí o všem, ale věci jako je oblečení nebo také jídlo už si dnes můžeme objednat až k nám domů bez problému. Stačí „naklikat“ pár údajů, možná i rovnou zaplatit a kurýr nám přinese zásilku až k nám. Tohle lidi hodně zpohodlňuje a vzniká na těchto malých zařízeních obrovská závislost, a to taková, že si ji mnoho z nás hodně přiznává, jenže je to něco s čím se jakoby nic dělat nedá. Dle mého není špatné nějaký čas, například pokud čekáme na autobus, nebo si chceme zkrátit nějakou chvíli, jednoduše zabrouzdat, avšak je potřeba si nalézt balanc, abychom si od tolika informací, jejž my denně konzumujeme díky mobilů, odpočinuli. Důvodem je, že pokud zaplníme hlavu tolika informacemi z mobilu, kolikrát se dokážeme méně soustředit například ve škole nebo v práci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup