Je váš počítač nemocný?

PC

Příčinou toho, že vám znenadání začal zasekávat, zpomalovat, či dokonce i samovolně vypínat počítač, může být mnoho věcí. Hlavním problémem bývá příliš velké vypětí počítače. Lidé si často neuvědomují, že počítač je nutno čistit zevnitř, a to pomocí různých cleaneru, ty nabízejí možnost skenování vašeho zařízení a vyhodnocení nedůležitých aplikací, či zbytků souborů, které nebyli odstraněny. Mezi ty nejznámější patří například Avast, nebo Ccleaner, ty nám mimo standartního skenu, mohou nabídnout i jiné vlastnosti, jako správu nad všemi aplikacemi, nebo možnost aktualizace některých zastaralých programů, které také mohou být příčinou za snížením výkonu.
čtyři upozornění na škodlivý program v PC
Problém, který může sužovat naše zařízení, můžou být i škodlivé programy, jedná se o nejrůznější malwary, Adwary či spywary. Jejich činnost může být nenápadná, ale často jsou právě ony příčinou zpomalení našeho počítače. Na jejich nalezení a zneškodnění se používají speciální programy. Jedním z nich může být malware cleaner od Malwarebytes, nebo cleaner od Spyhunter5, ten je sice placený, ale umožňuje vám provést první sken v trial verzi zdarma. Máte-li tedy podezření, že je vaše zařízení sužováno malwarem, nic vám nebrání využití jednorázového skenu na jeho odhalení.
Dalším aspektem také může být, nevyhnutelné stáří vašeho počítače. Příliš velké kladené nároky, novějších programů, nemusí už vaše zařízení být schopné zvládat, v tom případě se musíte uchýlit ke koupi novějšího modelu.
hardware počítače, pohled zevnitř
Kromě čištění softwarové stránky počítače nesmíme zapomínat na čištění té hardwarové, mezi jednotlivými komponenty se během dlouhé doby může usadit velké množství prachu, které může znemožňovat správnou a bezchybnou funkci našeho počítače. Hardwaru musíme věnovat pravidelnou pozornost. Například v teplejších letních dnech může být naše zařízení přehříváno. Není tedy na škodu ho v těchto dnech používat méně.