Jak správně pečovat o zuby?

Služby

Spoustu lidí se při péči o svůj chrup dopouští několika základních chyb. Pro zdravé zuby a dásně je důležitá nejen pravidelná kontrola u zubaře, ale rovněž správný technika čištění zubů a vhodný kartáče. V neposlední řadě také zdravá strava, jelikož příliš velká konzumace cukrů způsobuje větší tvorbu zubních kazů. Z tohoto důvodu je vhodné příjem cukru výrazně omezit. Pojďme se společně podívat na několik tipů, díky kterým budete mít krásný a zářivý úsměv!

kříčící žena s ručníkem

Vhodný kartáček je základ

Zubní kartáček je důležité pravidelně obměňovat. Výměna kartáčku se doporučuje minimálně jednou za dva měsíce. Tato doba se může samozřejmě lišit a může být kratší v případě, že si čistíte zuby častěji na dvakrát denně. Nový kartáček si pořiďte rovněž, pokud jste nemocní, jelikož na vláknech čistící hlavice se drží nežádoucí bakterie.

Jak často zuby čistit?

Minimálně si čistěte zuby dvakrát denně, to je naprostý základ. Rovněž se doporučuje po čištění klasickým zubním kartáčkem použít mezizubní kartáček. Tímto speciálním kartáčkem s velmi úzkou čistící hlavicí se dostane do prostoru mezi zuby, kde se mohou usazovat zbytky jídla a mohou tak vznikat zubní kazy.

Nezapomínejte na správnou techniku čištění

Při čištění byste rozhodne neměli na zuby příliš tlačit.

kartáček s pastou

Při velkém tlaku si může poškodit zubní sklovinu a také dásně, což může být mnohdy velmi bolestivé. Ideálně byste měli kartáček držet stejně jako tužku při psaní, jelikož při tomto úchopu nedochází k nežádoucímu velkému tlaku na zubní sklovinu.

Pravidelné zubní prohlídky

Návštěvy zubaře jistě nikdo z nás nemá moc v oblibě, ale jsou potřeba. Zubní ordinace Liberec nabízí lékařské služby na vysoké úrovni, které se vyznačují naprosto individuálním přístupem ke každému pacientovi. Zubař s vámi kromě klasické zubní prohlídky konzultuje již výše zmíněnou správnou techniku čištění zubů a poradí se s vámi o případných dalších procedurách, které povedou ke zlepšení zdraví a vzhledu vašeho chrupu