Jak si nakoupit správnou kávu

Nákupy

Káva vám pomůže do správného a pozitivního dne, abyste se cítili, že můžete být úspěšní a zvládli okolní stres. To vše zvládne jeden šálek kávy. Už jste ale někdy srovnali rozdíl chuti ve výběrové kávě a v šálku rozpustného? Mít arabicu, a tedy kvalitnější kávu, chemicky neupravovanou a čerstvě namletou, to jsou specifika, která vám zařídí výbornou chuť. Podle čeho ale vybrat tu správnou, která vás bude těšit?
            Začněte už u obchodníka. Kafe seženete v každé kavárně, kde nabídnou svá upražená zrna. Můžete se podívat a porovnat různé kvality, a pokud se v ní stavíte a ochutnáte sami jednu z káv, můžete si být jistí, že nešlápnete vedle.
Zrnka arabici
            Důležité je také vybírat, zda-li se jedná o kávu do filtru nebo kávovaru. V kávovaru se totiž jedná o rozdílnou přípravu, proto pro bohatou chuť zvolte ten správný typ. Filtrovaná bývá připravována například ve V60 nebo frenchpressu. Možností je nespočet. Pokud si nevíte rady, nebojte se optat baristů, kteří vám řeknou, jak získávají bohatou chuť espressa.
Šálek kávy
            Dále najdete řadu zemí původu, které vám také mohou napomoci. Na internetu existují články, kde je popsáno prostředí, podnebí a podmínky pro růst a co jednotlivá zrna v zemích odlišuje. Nebojte se zkoumat i jinde než na stránkách eshopu.
Barista připravuje kávu
            Například se dozvíte, kdo patří mezi největší producenty, kde najdete fair trade kávu, o jaké odrůdy se vlastně jedná a další zajímavosti, které vám pomohou při výběru správného druhu.
            A samozřejmě důležité je aroma. Všimli jste si někdy popisků? Aroma vám v mnohém napoví. Dozvíte se, zda-li si užijete spíše oříšky, čokoládu, či ovocné kombinace. Nebojte se zkoušet a případně i kombinovat, nebojte se, barbarem se nestanete. Naopak třeba najdete kombinaci, která se bude blížit chuťovému orgasmu a přátele si budou návštěvu u vás o to více užívat. Kvalitní kafe totiž lahodí každému.