Jak se ochladit v rozpáleném bytě? Vedro si do bytu raději vůbec nepouštějte!

Byt

Sužuje vás během léta doma nezvladatelné vedro? Máte doma jako v peci a nemůžete to vydržet? Jak se doma ubránit vysokým teplotám? Tohle vyzkoušejte! 

Jak se ochladit v rozpáleném bytě? Vedro si do bytu raději vůbec nepouštějte! 

Jakmile je venku vedro, obvykle vysoké teploty pociťujeme i doma. Pokud zrovna nemáte ve svém bytě klimatizaci, může to být někdy až nesnesitelné. Ale pokud doma musíte být, jestliže z domova třeba i pracujete, jsou vysoké teploty opravdu nežádoucí. Jak se jim vyhnout a dá se byt nějak rozumně ochladit, i když právě nemáte klimatizaci? Jaké triky vám pomohou zvládnout letní teploty v bytě a jak se můžete ochladit bez investic? 

stolní ventilátor

Mějte v malíku větrání 

Pokud si chcete doma udržet rozumnou teplotu, musíte se naučit větrat. Přes den si rozhodně nepouštějte domů teplý vzduch z venku, takže se naučte větrat pouze v ranních hodinách a poté v těch večerních. V noci je dobré nechat okno také otevřené, i když někdy jsou i noci bohužel hodně teplé. V tom případě se snažte o to, aby u vás byl alespoň průvan, aby vzduch mohl proudit z jedné místnosti do druhé, to částečně pomůže. Jakmile je ale před den venku více, jak třicet stupňů, opravdu nevětrejte. Stejně tak není moc vhodné v této době vařit nebo dokonce péct. Trouba vám totiž teplotu v místnosti ještě více zvedne. Snažte se to tak stihnout již ráno. 

malý ventilátor

Žádné sluníčko 

Nikdo si nevybereme to, na kterou stranu máme okna, pokud máte okna na straně, kde po značnou část dne svítí slunce, máte nevýhodu, ale dá se to podchytit. V tom případě je potřeba mít doma co největší tmu. Jak je to myšleno? Musíte si doma zatemnit, stáhnout žaluzie a popřípadě i zatáhnout závěsy. Jakmile se zbavíte slunce, budete mít doma mnohem příjemněji. Pomoci vám mohou i venkovní žaluzie, rolety nebo zatemňovací závěsy. Klasické žaluzie příliš nepomohou. 

Místo klimatizace si domů můžete dát mnohem levnější variantu osvěžení a to je klasický větrák do zásuvky. Pozor ale na to, aby vám více neuškodil. Pokud si pořídíte, ať už stojací nebo malý stolní ventilátor, nikdy ho nemějte namířený přesně na sebe. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup