Hubnutí by mělo být v případě obezity prioritou

Služby

Hodně lidí nejen u nás má nadváha. Ta může, ale zároveň ani nemusí znamenat problém. Dost totiž záleží, jestli se jedná o malou, takřka zanedbatelnou nadváhu nebo přímo obezitu. V tom druhém případě je pak potřeba začít se sebou něco dělat. Nejedná se totiž o problém, který by snad bylo vhodné odkládat. Obezita totiž může dříve nebo později způsobit celou řadu nepříjemných onemocnění, kterým se chce každý vyhnout. A jedinou možností, jak se jich zbavit, je ubrat na váze. V případě obezity to může znamenat i nutnost shodit i několik desítek kilogramů.

Boloňské špagety

Kolik přesně by člověk měl ubrat na váze je možné zjistit i doma, a sice pomocí BMI https://www.bmikalkulacka.cz/ kalkulačky. Jedná se o sofistikovaný nástroj, jenž se používá k výpočtu vhodné hmotnosti vzhledem k velikosti dané postavy, takže je to daleko přesnější než osobní váha. Bez té to ovšem také nejde.

Vhodný jídelníček

I malé děti už dnes dobře vědí, že zásadní je při hubnutí vhodná strava. Ta nemusí být pouze rostlinného původu, i když ovoce a zelenina by měly tvořit základ každého redukčního jídelníčku. Krom zeleniny a ovoce je dobré konzumovat i luštěniny. Ukrývá se v nich totiž velké množství bílkovin, které využívají nejen svalové, ale vlastně i všechny ostatní tělesné buňky. Zároveň však dokáží zasytit na dlouhé hodiny a člověk tak nemá tendenci dávat si cokoliv dalšího. Samozřejmě by se nemělo vynechávat ani maso, ovšem maso upravené dietně. Nemělo by se jednat o nic tučné, lepší je konzumovat hlavně drůbež a ryby.

Brokolice s metrem

Online poradna

Vzhledem k tomu, kolik dnes lidí trpí nadváhou, není vůbec divu, že byly založeny i různé profesionální online poradny. Lidé se tam mohou radit buďto s dalšími obezitou postiženými jedinci, případně mohou položit dotaz odborníkovi. Ten samozřejmě neodpoví okamžitě, ale je potřeba chvíli počkat, často i jednotky dní. Nakonec se však každý tazatel své odpovědi dočká.