Čím se vyznačují kočárky Riko Mesa

Nákupy

Dětské kočárky patří k běžnému vybavení mladých rodin již desítky let. Velké oblibě se těší zejména tzv. dvojkombinace, případně trojkombinace, kdy z jednoho dopravního prostředku můžete vytvořit buď kočárek hluboký pro miminka, anebo sportovní pro batolata. Trojkombinace v sobě navíc zahrnuje i pohodlnou a bezpečnou autosedačku. Čím by se měl vyznačovat kvalitní výrobek z této produktové řady?

dětský kočárek

Konstrukce ze slitiny hliníku

Již za socialismu se lidé zajímali o slitiny hliníku, co se týče konstrukcí sportovních potřeb, například jízdních kol. V té době sice nebývalo zvykem, že byste si pořídili kolo s rámem z duralových trubek, nicméně u některých cyklistických speciálů již to možné bylo. V současné době se rámy jízdních kol vyrábí jak z oceli, tak i z duralu, což není nic jiného, než velmi pevná, odolná a hlavně lehká slitina hliníku.

procházka v parku

Duralové rámy naleznete i u některých velmi kvalitních a propracovaných dětských kočárků, kupříkladu Riko Mesa. Díky lehké a velmi stabilní a pevné konstrukci je pak kočárek snadno ovladatelný i v náročnějším terénu.

Odpružený podvozek a pryžová kola

Kromě pevnosti a hmotnosti kovového rámu je u dětských kočárků zásadním parametrem velikost (průměr) kol a odpružený podvozek. Kombinace těchto faktorů pak zaručuje dětem maximální pohodlí. Pamatujme na to, že miminka a batolata nemají ještě zcela vyvinutý organismus, aby mohl odolávat otřesům při jízdě po chodníku, po silnici či dokonce v lese. Pro takto malé ratolesti je zapotřebí vytvořit co nejměkčí a nejpohodlnější prostředí.

Úložný prostor

Kočárky slouží zároveň jako nákupní tašky. Je to celkem logické, protože malá miminka nemůžete ponechat doma samotná bez dozoru, a tak jakýkoli nákup vyžaduje i přítomnost dětí v terénu. Výrobci na to pochopitelně pamatují a vytváří ve spodní části kočárku úložný prostor, jakýsi kovový nákupní košík.