Vhodná střecha nejen na zahradu

Nákupy


Pokud si chcete na zahrádce zbudovat své vlastní venkovní posezení, neměli byste zapomínat ani na vhodné zastřešení. Investice do něj se vám určitě vyplatí.

Vhodná střecha nejen na zahradu

Hlavně v jarních a letních měsících jsou ve velké oblibě hospody, které mají i svou vlastní venkovní zahrádku. Popíjet a klábosit na čerstvém vzduchu je rozhodně lepší než v nějaké zatuchlé místnosti. Ne pokaždé se ale chce chodit někam ven. V případě, že máte u domu i alespoň malou zahrádku, nebudete ani muset. Můžete si totiž na svém zeleném plácku zřídit vlastní venkovní posezení, kde si budete moci občas otevřít nějaké to pivko nebo pozvat kamarády na trochu řeči. K tomu budete potřebovat nejen nábytek, ale také vhodné zastřešení. Nábytek seženete relativně levně, stačí buďto navštívit antikvariát nebo si pořídit levnou zahradní sadu z plastu.

Venkovní pergola

Co se týče střechy, tam je to trochu složitější. Můžete si ji postavit sice svépomoci, pokud s tím máte zkušenosti a troufáte si nebo si ji můžete prostě koupit. Dnes to nic moc nestojí. Záleží samozřejmě, po kterém typu zastřešení sáhnete. Chcete-li kvalitu, ovšem za příznivou cenu, pořiďte si některou z moderních pergol pergoly-trutnov.cz.

Ideální řešení

Možností zastřešení je samozřejmě více. Nabízí se klasické altány, které jsou však poměrně drahé a plachtové verze zase na druhou stranu nestojí za moc. Pergoly na zahradu patří stejně neodmyslitelně, jako právě altány, a navíc nejsou ani zdaleka tak drahé. Samozřejmě záleží, kterou verzi si pořídíte, ale budete-li se pohybovat někde ve středu cenových tabulek, nemělo by vás to přijít na kdovíjak velké peníze. Velikost ceny závisí nejen na značce, ale rovněž i na dalších faktorech jako je velikost nebo zvolený materiál.

Pergola s přírodním zastřešením

Objednanou pergolu si můžete buďto sestavit svépomoci, jedná se totiž většinou o stavebnici, nebo vám ji může nechat postavit dodavatel. V tom případě ale předpokládejte, že si minimálně tisícovku navíc ještě připlatíte. Svépomocné budování není tak hrozné, jak se zdá a jednodušší modely se dají sestavit ve dvou lidech během pár hodin. Stačí k tomu bohatě standardní nářadí, které má doma snad každý.