Když internet radí špatně

Jistě to známe všichni a připomněli nám to letošní prezidentské volby = naši známí, kamarádi, rodina, horlivě sdílí o sto šest úplně všechno, co jim přijde pod ruku, ať je to sebevětší hloupost, která byla desetkrát vyvrácena. Ať už to bylo o jednom prezidentském kandidátovi, či o druhém, neustále se na světlo světa rojily další a další neuvěřitelné informace a pravdy, která mainstreamová média nechtějí, abychom věděli – proč ale? Protože jsou to v drtivé, ale drtivé většině naprosté bláboly.
šedý mimozemšťan
 

Když poradí soudruh

Mezi vrcholnou špičku patří tzv. zahraniční zpravodajské weby. U těch známých si můžete dohledat vlastníka, víte, kdo to píše a víte, co je zač. Máte možnost prohlédnout si nějaký medailonek o autorovi, a tak nějak se v jeho názorovém poli zorientovat. Jsou tu však takové portály, které chrlí pravdu o mimozemšťanech, muslimech, léků na rakovinu a zázračný lék na aids spolu s novinářskými kachnami jednu za druhou a nic je nezastaví. Přitom, pokud se podíváte na autora, mnohdy je to anonym anebo člen KSČM, v horším případě KSČ. Co je horší? Představují čtenáři neuvěřitelná fakta a nezfalšované důkazy, které některé důvěryhodnější jedince skutečně přesvědčí.
písečná cesta
 

Reptiliáni a ilumináti

Kdo neví, že v oblasti 51 testují FBI, CSI a americká vláda mimozemské technologie a povídají si s Marťany, tak trošku zaspal. A o všem vás přesvědčí weby, které křičí PRAVDA snad v každé druhé větě, avšak o tom by se dalo velmi silně polemizovat. Jakmile na vás na nějakém webu číhá iluminát nebo papež reptilián, věřte nám, raději odejděte. Ze začátku to bude sranda, možná i něco zajímavého se dozvíte o lidské fantazii, potom ale přijde neskutečné znechucení a zklamání ze sekce komentářů, kde nabroušení uživatelé házejí jeden argument pro papeže reptiliána za druhým.
 
Pokud jste se proto stali obětí takovýchto zvěstí, nezoufejte, nejste sami. A pokud jste to vy, kteří sdílí velké nadpisy se spoustu otazníky a vykřičníky – zkuste se podívat na návody, jak takovou dezinformaci poznat a procitnete.