Jak za svatbu neutratit příliš mnoho

Nebudete si pamatovat jméno vašeho DJ, nebo barevné schéma dekorací. Svatba je o oslavě tohoto zvláštního dne s vašimi přáteli a blízkými. Zamyslete se, co je skutečně důležité – zbytek je jen třešničkou na dortu. Kouzelná svatba nespočívá v astronomických výdajích. S finanční stránkou svatby vám pomůžou následující tipy:
šťastný novomanželé.jpg

1. Nechte si pomoci

Nebojte se využít pomoci, kterou vám svatebčané nabízí. Nejedna šikovná cukrářka či aranžérka ráda vymění své služby za svůj případný svatební dar. Požádejte své přátelé a rodinu, aby v den D převzali zodpovědnost za minoritní položky, současně uberte na externím personálu.

Blízcí budou současně rádi, že vám mohou v této stresující (a přitom krásné) chvíli pomoci a vy tak ušetříte podstatnou část rozpočtu. Nebojte se přijmout laskavost, to je zásadní nejen v tento den.

2. Uvědomte si, co potřebujete

Chodí vám emaily nabízející custom-made ubrousky s vašimi jmény? Uvažujete se svým protějškem nad obdobnými zbytečnostmi? Vždy si dvakrát rozmyslete, co opravdu potřebujete, co od svatby očekáváte.

Ačkoli to může znít naivně, věci by nikdy neměly tvořit svatbu. Jsou to nehmotné reálie, pocity a vzpomínky, které zůstanou.
přípitek novomanželům.jpg

3. Jednoduché (a vkusná) dekorace

Bez ohledu na to, kde se váš obřad uskuteční, nebojte se nechat prostor promluvit za sebe. Nepřezdobte interiér ani exteriér. Ozdobami „zamořená“ svatební hostina skutečně dokáže zprotivit požitek z jídla.
Výše uvedené platí zvláště, pokud se vaše svatba koná v příjemném přírodním prostředí. Jsou to právě krásy matky země, které dokáží vykreslit tu nejromantičtější scenérii.

4. Květiny

Pokud jste s květinami šikovní, nebo někoho takového znáte, naaranžujte si vlastní rostlinou výzdobu, ušetří vám to tisíce! Co se týče naší svatby, moje tchyně a její kamarádka koupily květiny z místního velkoobchodu a společně jsme vyrobily všechny kytice a dekorace.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup