Blíží se doba fixace hypotéky! Co teď?

Web

Výše úrokové sazby není neustále stejná, ale roste nebo klesá v závislosti na mnoha faktorech. V průběhu let se pak mění také nabídky jednotlivých bank, přicházejí s novými produkty, kterými se snaží zaujmout větší procento lidí. Snadno se tak může stát, že námi podepsaná smlouva se z počátku jevila jako výhodná, ale za pár let už tomu tak být nemusí. Není ale potřeba propadat beznaději, hypoteční úvěr se dá refinancovat.

nové bydlení

Některé nabídky hypoték jsou přeci jenom výhodnější než jiné. Dlužník by tak měl cílit na nabídku, která je pro něho nejvýhodnější a ve výsledku by tak měl zaplatit co nejméně, právě k tomuto účelu slouží refinancování hypotéky https://www.fahd.cz/refinancovani-hypoteky/.

Co to vlastně je a jak takový proces probíhá?

podepisování smlouvy

Nejprve je potřeba si říci, co to vlastně refinancování hypotéky je a jak probíhá. Proces refinancování hypotéky je vlastně velmi prostý, jedná se o předčasné splacení hypotečního úvěru úvěrem novým, který však bude pro dlužníka výhodnější. Nutně přitom nezáleží, zda bude nový hypoteční úvěr nabídnut stávající bankou, či bankou jinou. V počátku je ale potřeba prověřit, zda se refinancování dlužníkovi vůbec vyplatí. K tomuto účelu existuje na internetu celá řada hypotečních kalkulaček, které po vyplnění nutných údajů, vyřknou ortel. Vy i nadále po refinancování budete platit jednu hypotéku, ovšem jinému věřiteli a pro vás za výhodnějších podmínek.

Kdy je ten správný čas na refinancování?

Pokud chceme, aby pro nás bylo refinancování stávajícího hypotečního úvěru co nejvýhodnější, je potřeba hlídat dobu fixace, během které je refinancování nejvýhodnější. V tuto dobu totiž banka nesmí dlužníkovi naúčtovat žádné sankce ani poplatky za předčasné splacení. Refinancování je však potřeba řešit s předstihem, neboť jednotlivé kroky zaberou čas a doba fixace by během řešen mohla pominout.