Vytvořte si posezení na balkoně

Byt
.

Balkonové posezení dokáže v teplém období krásně rozšířit obývák. Svou roli plní nejlépe, pokud na balkoně dokážete nejen vypěstovat bylinky či okrasné keře, zároveň by vám měl prostor umožňovat i plnohodnotný odpočinek s rodinou či přáteli. Vnějšek je vhodné zařídit snadno udržitelným, efektním nábytkem a doplnit jednoduchými dekoracemi. Například přírodními suvenýry z dovolené v podobě sklenic s mušlemi či kamínky nebo jednoduchými ratanovými květináči s nenáročnými okrasnými travinami. Z materiálů se zaměřte na ratan, proutí, kameninu, keramiku a kov. Sedací nábytek z umělého ratanu doplňte romantickými polštáři v pastelových tónech s florálním dekorem, tato volba je opravdu praktická, pohodlná a efektní.
dům s terasou

Respektujte prostorové možnosti

Nesnažte se umístit na malý balkon velký jídelní stůl nebo majestátní sedací soupravu jen proto, že je to moderní. Nechte exteriér dýchat, raději zvolte několik kombinovatelných kousků, které můžete modulovat podle potřeby. Praktickým řešením jsou kousky, které se dají měnit na jiný typ nábytku, takzvané verze 2v1, které disponují i odkládacím prostorem. Důležitým faktorem je odolnost vůči povětrnostním vlivům. Pokud si vyberete nábytek z umělého ratanu, na zimu ho nebudete muset nikam přesouvat, stačí ho zakrýt nepromokavou plachtou.
posezení na balkoně
Polštáře a podložky speciálně určené do exteriéru jsou z pevné, trvanlivé textilie odolné proti vodě a vnitřní část bývá z umělého vlákna. Tato kombinace v sobě nezadržuje vodu a umožňuje cirkulaci vzduchu. Na zimu je však raději odložte dovnitř. A jak je to s doplňky? Vysoké květináče dodávají prostoru eleganci. Na balkon malých rozměrů je vhodný jeden květináč, maximálně dva v užších provedeních. Platí zde však totéž pravidlo jako v interiérech: čím větší rozmanitost barev, materiálů a tvarů, tím více se opticky zmenšuje prostor.

artenal-336x280-1-.jpg