Lisabon letecky za babku

Služby

Zajímavostí tohoto portugalského města je skutečnost, že má své letiště přímo v centru městské zástavby. Když si zakoupíte levné letenky lisabon levneletenky.cz rozhodně to nenaruší váš finanční rozpočet, a tak toto nádherné město s neopakovatelnou atmosférou můžete navštívit třeba jen na prodloužený víkend nebo krátkou oddechovou dovolenou, když si potřebujete odpočinout a změnit vzduch.moderní tvář Lisabonu
Z původně fénického obchodního střediska z 12. století př. n. l. se za časů římského blahobytu stal součástí Římské říše a ta z něj udělala centrum křesťanství na Pyrenejském poloostrově. Jak šly dějiny, městem a okolím prošlo mnoho válečných tažení a usadilo se zde několik národů. Teprve v 15. – 16. století našeho letopočtu se z Portugalska stala významná koloniální říše a díky mořeplavbě a množství obchodů se z Lisabonu stalo jedno z nejvýznamnějších a nejbohatších měst Evropy. V roce 1755 zasáhlo město katastrofální zemětřesení, vzniklé požáry a následná vlna tsunami zničili velkou část města a o život přišlo až 100 tisíc lidí. Město bylo také postiženo nájezdy napoleonského vojska. Teprve v polovině 19.století se začala do Lisabonu vracet výstavba a zakládání moderních institucí.
I přes drsné dějiny město nabízí svým návštěvníkům to, co se podařilo dochovat, a tak na návštěvníky hledající historii evropských měst čeká například Národní muzeum starého umění, Diamantový dům sloužící v polovině 16.století jednomu ze šlechtických rodů, klášter a kostel Matky boží zrestaurovaný v roce 1755. K procházce zve pěší zóna Rua Augusta s krásně zrenovovanými historickými fasádami a Vítězným obloukem.Vítězný oblouk
Lisabon leží především v těsné blízkosti řeky Tejo, která ústí do Atlantského oceánu. Za návštěvu stojí i most Vasca de Gamy, který je se svou délkou 17 345 m druhým nejdelším mostem Evropy a výškou 155 m je jednou z největších konstrukcí v Portugalsku. Je technicky zhotovený tak, že by vydržel zemětřesení 4,5x větší, než bylo to v roce 1755.
Fanoušci fotbalu určitě využijí možnost navštívit 3 přední portugalské kluby a stadion, kde se hrálo několik zápasů Eura 2004.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup